Teta buduje grupę

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

Spółka IT przejęła kontrolę nad Pytonem. W drodze są kolejne akwizycje. Także za granicą.

Spółka IT przejęła kontrolę nad Pytonem. W drodze są kolejne akwizycje. Także za granicą.

Wrocławska Teta, specjalizująca się w oprogramowaniu wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwami, rozpoczęła budowę grupy kapitałowej. Pierwszy zakup już jest — kosztem 10,8 mln zł przejęte zostało 70 proc. udziałów w firmie Pyton Management.

— Firma dobrze uzupełnia naszą ofertę produktową — mówi Wojciech Dobrowolski, wiceprezes Tety.

Pyton to specjalista od tzw. zarządzania wiedzą.

— Nazwa nie pochodzi od węża — tłumaczy Ireneusz Szumiło, szef firmy.

Dzięki jej produktom można łatwo i sprawnie wyszukiwać wszelkie potrzebne pracownikom informacje. Zeszłoroczne przychody Pytona nie są oszałamiające, wyniosły 6,5 mln zł, ale spółka działa przy bardzo wysokiej rentowności — 24 proc. — dlatego zysk za 2006 r. wstępnie oszacowano na 1,55 mln zł. To o ponad połowę lepiej niż w roku poprzednim.

Teta myśli już o kolejnych zakupach. Prowadzi negocjacje z dwiema firmami z kraju.

— Jeszcze w I kwartale powinniśmy poinformować o kolejnej transakcji — zapowiada Wojciech Dobrowolski.

Zarząd planuje też przejęcia zagraniczne. Mocno posunięte są rozmowy z firmą w Czechach. Na wcześniejszym etapie są negocjacje z kolejną czeską firmą i dwoma węgierskimi.

Ile tak zorganizowana grupa jest w stanie zarobić w tym roku? Oczekiwania zarządu mówiące o 70-100 mln zł przychodów i 10-12 mln zł zysku są aktualne. Prognoza na 2006 r. zakładała wypracowanie 6,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu