Textilmarket napędza Redan

KSA
opublikowano: 31-08-2010, 00:00

Spółka spodziewa się, że segment biznesu skupiający marki Top Secret i Troll będzie rentowny w II półroczu.

Spółka spodziewa się, że segment biznesu skupiający marki Top Secret i Troll będzie rentowny w II półroczu.

Redan zakończył półrocze na plusie. Wypracował symboliczne 95 tys. zł zysku netto, ale zarząd jest zadowolony, bo rok temu spółka miała 16,3 mln zł straty. Zysk operacyjny Redanu wyniósł 1,45 mln zł, a przed rokiem spółka miała na tym poziomie 18,3 mln zł straty. Półroczne przychody Redanu wzrosły o 3 proc., do 142,2 mln zł. Za 53 proc. przychodów odpowiada tzw. segment dyskontowy, czyli sieć Textilmarket. Jej przychody wzrosły rok do roku o 18 proc. a wynik na sprzedaży poprawił się o 60 proc., do 5,4 mln zł.

— Textilmarket nadal będzie motorem wyników spółki, ale jestem przekonany, że już w II półroczu segment modowy [sklepy Troll i Top Secret — red.] zacznie zarabiać — mówi Piotr Kulawiński, prezes Redanu.

W I półroczu sprzedaż w tym segmencie w Polsce spadła rok do roku o 3 proc., do 59 mln zł. Wynik na sprzedaży był ujemny (-4,2 mln zł).

— W II półroczu spodziewamy się zysków, ale raczej nie ma co liczyć na to, że na koniec roku uda się wyjść na plus. Natomiast w przyszłym roku segment modowy nie powinien już tracić — mówi Piotr Kulawiński.

Za granicą już jest na plusie. Na koniec półrocza zanotował 0,9 mln zł zysku ze sprzedaży, wobec 0,3 mln zł straty rok temu. Przychody wzrosły r/r o 53 proc. do 5,2 mln zł.

W przyszłym roku w sklepach Top Secret Friends pojawi się kolejna marka Redanu — sportowo-casualowy Dry Wash. Zarząd podkreśla jednak, że będzie to rok testowy i nie należy się spodziewać dużego udziału nowej marki w sprzedaży ogółem.

Redan prognozuje na ten rok 334 mln zł przychodów i 5,8 mln zł zysku netto. Zarząd uważa, że nie ma zagrożenia dla realizacji tych szacunków

381

Tyle sklepów własnych i franczyzowych ma sieć sprzedaży Redanu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane