TF Silesia wchodzi do Torpolu

KAP
opublikowano: 02-07-2014, 14:34

Budowlana spółka, która była pod skrzydłami znajdującego się na państwowej kroplówce Polimeksu, trafi do rządowego wehikułu.

Po wejściu Torpolu na Giełdę Papierów Wartościowych skarb państwa nadal będzie miał w spółce sporo do powiedzenia. Przedsiębiorstwo, zajmujące się modernizacją szlaków kolejowych, należało do Polimeksu-Mostostalu, kapitałowo wspieranego państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu. Teraz Torpol trafi do innego rządowego wehikułu.

Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pojawiła się informacja o planowanym przejęciu kontroli nad Torpolem przez Towarzystwo Finansowe Silesia, powołane przed laty do ratowania sektora hutniczego, zajmujące się uzdrawianiem LOT-u, a ostatnio także rewitalizacją i zagospodarowaniem terenów po szczecińskiej stoczni.

Wniosek Silesii do UOKiK został złożony 27 czerwca. Na 8 lipca zaplanowano debiut Torpolu.W ofercie publicznej Polimex sprzedał akcje za 124,5 mln zł, a emisja nowych przyniosła 59 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu