TFI PZU wprowadza do oferty fundusze z opłatą 0,5 proc.

opublikowano: 01-10-2018, 11:02

TFI PZU uruchomiło platformę inPZU, na której można kupić portfel modelowy i fundusze indeksowe. Każdy fundusz ma stałą opłatę w wysokości 0,5 proc.

Wprowadzenie funduszy indeksowych do oferty TFI PZU zapowiadało kilkanaście miesięcy temu. Opłata, która będzie pobierana, nie zależy od strategii funduszu - jest taka sama w przypadku funduszy o konserwatywnej strategii (jak fundusz Inwestycji Ostrożnych i Obligacji Polskich), jak i funduszy akcyjnych. Na rynku standardem sa opłaty w wysokości 1-2 proc. w funduszach uważanych za bezpieczne i około 4 proc. w funduszach akcji. Na inPZU nie będą pobierane żadne inne opłaty poza opłatą za zarządzanie.

Paweł Surówka, prezes PZU
Zobacz więcej

Paweł Surówka, prezes PZU Fot. Marek Wiśniewski

- Za zarządzanie funduszami w ramach platformy inPZU będziemy pobierać najniższe opłaty na rynku. Wierzę, że dzięki temu inwestowanie i oszczędzanie stanie się w Polsce dużo bardziej powszechne, bo na takie rozwiązania będzie stać wielu Polaków - mówi Paweł Surówka, prezes PZU.

Na inPZU stworzone zostały dwie ścieżki sprzedażowe: ścieżka dla początkujących inwestorów, którzy dopiero zaczynają inwestować oraz tzw. ścieżka ekspercka. Klienci początkujący mogą skorzystać z „Pomocnika” inwestycyjnego i wyszukać produkty odpowiadające określonym parametrom. W zależności od preferencji do wyboru mają od 1 do 6 portfeli modelowych. Klient ekspert może samodzielnie zbudować swój własny portfel inwestycyjny, wybierając spośród 6 funduszy indeksowych, od najbardziej bezpiecznych aż po akcyjne.

Fundusze dostępne na inPZU są pasywne, tzn. dążą do jak najdokładniejszego odzwierciedlenia wyniku określonego indeksu (w przypadku funduszu akcji polskich benchmark to 70 proc. WIG20, 20 proc. mWIG40 i 10 proc. sWIG80). W ofercie TFI PZU, poza funduszem opartym o indeksy polskiej giełdy, znajdują się też fundusze odwzorowujące indeks polskich obligacji i indeksy obligacji rynków rozwiniętych oraz wschodzących, a także akcji rynków rozwiniętych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu