TFI ubyło klientów

opublikowano: 30-05-2019, 22:00

Liczba klientów funduszy spadła o 4,5 tys. To pierwszy taki przypadek od dwóch lat, informują Analizy Online.

Według danych z 20 TFI na koniec marca miały one 2,32 mln klientów (przy czym jedna osoba może być klientem kilku towarzystw). To o 4,5 tys. osób mniej niż na koniec 2018 r. Spadek nie jest duży (0,19 proc.), ale zdarzył się po raz pierwszy od dwóch lat. Jak podkreślono w raporcie, ponad połowa TFI odnotowała spadek liczby klientów. Najpopularniejszym graczem na rynku pozostaje PKO TFI, któremu pieniądze powierzyło 583 tys. osób. Przez rok towarzystwo kierowane przez Piotra Żochowskiego pozyskało 65 tys. klientów — ponadtrzykrotnie więcej niż inne TFI. Drugie miejsce zajmuje Pekao TFI, trzecie — NN Ivestment Partners, które ma 277 tys. klientów, a w pierwszym kwartale przybyło ich 11 tys. netto. To największy przyrost wśród powierników, którzy udostępnili dane.

Wśród prywatnych TFI, niezwiązanych kapitałowo z żadną grupą bankową, wyróżnia się Investors TFI. W pierwszym kwartale pozyskał ponad 4 tys. nowych inwestorów, a w ciągu roku ponad 16 tys. W I kwartale spadek liczby klientów dotknął m.in. Santander TFI, MetLife TFI i Union Investment TFI, informują Analizy Online.

2,32 mln Tylu klientów mają rodzime TFI. To o 2,9 proc. więcej niż przed rokiem, ale również o 0,19 proc. mniej niż na koniec 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu