TIM: koniec rozdawnictwa

Marek Knitter
opublikowano: 10-11-2000, 00:00

TIM: koniec rozdawnictwa

Dzisiaj kończą się zapisy na 19,2 mln darmowych akcji serii D TIM-u. Zwiększenie kapitału akcyjnego spółki wynika z chęci zmiany rynku notowań z równoległego na podstawowy.

Od kilku dni zauważyć można było wzmożony popyt na akcje TIM-u. Widać to przede wszystkim przez pryzmat silnych wahań kursu. W spółce poinformowano nas, że nowa emisja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, skoro objęcie akcji nie wiązało się z żadnymi kosztami. Za nabywane akcje płaciła sama spółka.

Kapitał akcyjny po emisji ma wynosić 24,2 mln zł, natomiast kapitał zapasowy 3,83 mln zł. Zwiększenie kapitału jest warunkiem formalnym, niezbędnym do zrealizowania celu, jakim jest przeniesienie notowań spółki na rynek podstawowy. Na opłacenie należnego podatku w związku z emisją emitent musi wydać 4,8 mln zł. Spółka będzie się ubiegała o odzyskanie tego podatku, choć wielu obserwatorów rynku wątpi w sukces tego posunięcia. A pieniądze na pewno przydałyby się wrocławskiej spółce, która mimo zwiększania przychodów realizuje znacznie niższy niż przed rokiem zysk.

Przychody po trzech kwartałach tego roku wyniosły 99,1mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym o ponad 6 proc. Niestety zysk netto wyniósł po trzech kwartałach tylko 1,07 mln zł. W roku ubiegłym było to 2,46 mln zł. Wzrosły również koszty sprzedaży z 7,9 do 12 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane