Time Inc. sprzedany za 1,84 mld USD

opublikowano: 27-11-2017, 07:39
aktualizacja: 27-11-2017, 07:39

Time Inc., amerykańskie wydawnictwo, właściciel m.in. magazynów Sports Illustrated i Fortune, zostanie przejęte przez firmę medialną Meredith Corp za 1,84 mld USD w gotówce, donosi Reuters.

Meredith próbowało przejąć Time w 2013 roku i wcześniej w tym roku. W końcu zdołało to zrobić, m.in. dzięki wsparciu znanych z konserwatywnych poglądów braci i miliarderów Charlesa i Davida Koch.

Time
fot. Bloomberg

Analitycy uważają, że dzięki transakcji, Meredith, właściciel magazynów m.in. Better Homes & Gardens oraz Family Circle, a także 15 stacji telewizyjnych, osiągnie skalę pozwalającą wydzielenie działalności telewizyjnej do oddzielnej firmy.

Po połączeniu tytułów Meredith i Time wydawnictwo będzie docierało łącznie do 135 mln czytelników.

Koch Equity Development da 650 mln USD na sfinansowanie przejęcia Time. Fundusz private equity z imperium braci Koch zapowiedział, że nie chce miejsca w radzie nadzorczej Meredith, nie zamierza także wtrącać się do pracy wydawniczej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane