Tłumy chętnych w domach maklerskich

GN
opublikowano: 21-04-2010, 09:10

Już kilkanaście tysięcy osób zapisało się na akcje PZU. Przed biurami maklerskimi ustawiły się kolejki, dlatego brokerzy myślą o wydłużeniu godzin pracy - informuje dzisiejsza prasa.

Oferta PZU rozgrzała Polaków. Wielu właśnie od zakupu akcji giganta postanowiło rozpocząć przygodę z giełdą. "Gazeta Wyborcza" informuje, że w niektórych oddziałach PKO BP ustawiły się kolejki.

Zobacz więcej

Takie były kolejki, gdy sprzedawano akcji PKO BP

- Widać, że przychodzi dużo nowych klientów. Zadają wiele pytań, potrzebują podstawowych informacji. W oddziałach PKO BP 90 proc. chętnych nie ma rachunków - mówi Katarzyna Iwaniuk-Michalczuk,  dyrektor zarządzająca DM PKO BP, na łamach "Gazety Wyborczej".

Ale nie tylko ten broker przeżywa oblężenie. "Parkiet" donosi, że DI BRE od poniedziałku otworzyło 850 nowych rachunków.

- Zainteresowanie klientów zapisami na akcje PZU jest ogromne i wzrasta z godziny na godzinę. Jeżeli będzie tak dalej, to być może wydłużymy godziny otwarcia biur - mówi Władysław Kraus, dyrektor sprzedaży Beskidzkiego Domu Maklerskiego, cytowany przez "P".

Zapisy dla inwestorów indywidualnych trwają do 28 kwietnia do 16:00. Każdy inwestor może zapisać się na maksymalnie 30 akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tłumy chętnych w domach maklerskich