Zapisy na PZU 20-28 kwietnia

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 16-04-2010, 07:07

Każdy inwestor może się zapisać na nie mniej niż 3 i nie więcej niż 30 akcji giganta po cenie maksymalnej, która będzie ogłoszona 19 kwietnia.

We wtorek, 20 kwietnia rozpoczną się zapisy dla inwestorów indywidualnych w ofercie PZU. Potrwają do 28 kwietnia do 16. W tym samym czasie budowana będzie księga popytu wśród instytucji. Do inwestorów trafi 21,9 proc. akcji PZU, a jeśli Eureko i MSP zdecydują się na sprzedaż dodatkowych pul, to nawet 29,9 proc.

Od 3 do 30 akcji

Inwestorzy indywidualni będą zapisywali się po cenie maksymalnej, która wyznaczona zostanie 19 kwietnia, o ile aneks zostanie tego dnia zatwierdzony przez KNF. Każdy inwestor indywidualny będzie mógł się zapisać na nie mniej niż 3 i nie więcej niż 30 akcji PZU. Zapis złożony na więcej niż 30 akcji będzie traktowany, jak zapis na 30.

Do inwestorów indywidualnych skierowana została pula 6 mln akcji. Ale z tej puli nawet 1,41 mln akcji może trafić do osób uprzywilejowanych (pracowników i agentów grupy PZU). Takich osób ich 28 tys. i każda z tych osób może złożyć zapis na maksymalnie 50 akcji.

Debiut 14 maja

Ostateczna cena akcji ustalona zostanie 29 kwietnia. Od 30 kwietnia do 5 maja będą przyjmowane zapisy od instytucji. Do 13 maja akcje zostaną zapisane na rachunkach inwestorów i na 14 maja zaplanowana pierwsze notowanie na GPW.

Dodatkowe pule

Oferta obejmuje 25,82 mln akcji (14,9 proc.), które należą do spółki Kappa oraz 6 mln akcji (7 proc.) należących do Eureko. Obaj akcjonariusze zastrzegli sobie prawo do sprzedaży kolejnych pul akcji.  Holenderska grupa może sprzedać dodatkowo 2,59 mln akcji (3 proc.), a skarb do 5 proc. akcji. Na decyzję o dodatkowej puli akcjonariusze mają czas do czasu zakończenia budowy księgi popytu, czyli do 28 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Akcje , IPO , Pzu