To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 26 I

opublikowano: 26-01-2015, 08:16

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Niedzielne wybory parlamentarne w Grecji wygrała lewicowa, populistyczna SYRIZA, zdobywając 36-38 proc. głosów - wskazują sondaże exit poll. Przedstawiciele SYRIZY mówią o "historycznym zwycięstwie". Konserwatyści przyznają się do porażki.

„Pierwsze sygnały nie zapowiadają, by miało to spowodować trzęsienie giełdowych parkietów, ale sytuacja może nabrać dynamiki w ciągu dnia. Do dyspozycji będziemy mieć bowiem nie tylko deklaracje greckich polityków, ale także reakcje szefów finansów pozostałych państw kontynentu, którzy akurat dziś zbierają się na obrady w ramach tzw. Eurogrupy” – komentuje Roman Przasnyski, niezależny analityk.

Newag. Spółka ma ostatnio dobrą passę — miał udany rok, wypełnił portfel zamówień i walczy o kolejne. To dobry moment na sprzedaż akcji przez akcjonariusza dominującego. Z informacji „PB” wynika, że Zbigniew Jakubas, kontrolujący 40 proc. kapitału spółki, prowadzi rozmowy z wybranymi inwestorami strategicznymi w sprawie zbycia swojego pakietu. Więcej na pulsinwestora.pb.pl

JSW. Dwudniowe referendum, w którym pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) mają zdecydować, czy chcą rozpocząć akcję protestacyjną, rozpoczęło się w poniedziałek rano przed zakładami tego koncernu.

GTC. Analitycy DM BOŚ obniżyli do "sprzedaj" rekomendację dla akcji GTC, a cenę docelową do 5 zł. Maciej Wewiórski, analityk DM BOŚ, uważa że nie można wykluczyć kolejnej emisji akcji, a ponadto firma będzie musiała dokonać rewizji planów inwestycyjnych i być może wstrzyma warszawskie projekty.

Analizy. Inwestorzy zagraniczni w końcu dostrzegą, jakie są wyceny polskich spółek, i ruszą do zakupów. Pomoże też dodruk euro, uważają eksperci biura Wood. Rekomendują też kupno 12 spółek. Więcej na pulsinwestora.pb.pl


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 26 I