To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

opublikowano: 04-07-2013, 08:24

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Skrócona z powodu czwartkowego święta sesja na amerykańskich rynkach akcji zakończyła się wzrostem indeksów. S&P500 zyskał mniej niż 0,1 proc. Dow Jones wzrósł o 0,4 proc., a Nasdaq o 0,3 proc. Komentarz>>

Asseco BS. Aviva OFE zwiększyło zaangażowanie w akcjonariacie spółki z 4,48 do 6,33 proc.

Kino Polska TV. Zarząd spółki zadeklarował, że w latach 2013-2014 dywidenda wypłacana akcjonariuszom będzie wynosiła 1 zł brutto na akcję.

Mabion. Spółka biotechnologiczna znalazła nad Bosforem partnera, który zajmie się rejestracją i sprzedażą jej leku przeciwnowotworowego.

NewConnect. Na NewConnect zadebiutuje dziś spółka Novavis, która ma zamiar zarabiać na ekologicznym doradztwie — zajmuje się m.in. projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań proekologicznych w gospodarstwach domowych i małych firmach, głównie związanych z energetyką słoneczną. Novavis prognozuje, że zamknie ten rok z 3 mln zł przychodów i 150 tys. zł zysku netto.

Rekomendacje. "Kupuj" PKO BP i "neutralnie" dla BZ WBK i Getin Noble Banku - to najnowsze rekomendacje od Citigroup.

Rekomendacje. Jonathan Garner, analityk Morgan Stanley, obniżył rekomendację polskich akcji z „przeważaj” do „równoważ”.


None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane