To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

opublikowano: 05-03-2014, 08:03

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Wtorkowe odbicie, którego ukoronowaniem były wzrosty na Wall Street, kontynuowane było w środę rano na większości dalekowschodnich giełd. W Tokio indeks MSCI Asia Pacific rósł najmocniej od 21 lutego. Z kolei indeks  Nikkei 225 na zamknięciu wzrósł o 1,20 proc..

Nerwowo za to było na parkiecie w Hongkongu, gdzie na wartości traciły udziały chińskich spółek, co eksperci wiążą z rozpoczęciem dorocznych obrada Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych i obaw związanych z sytuacją na tamtejszym rynku obligacji korporacyjnych.

Środa zaczęła się za to niezbyt dobrze dla graczy z moskiewskiej giełdy. Przecena na razie nie jest jednak zbyt bolesna i około godziny 7:50 polskiego czasu sięgała w przypadku indeksu  RTS 0,7 proc. zaś w przypadku indeksu MICEX około 0,6 proc.

Synthos. Spółka odnotowała 416,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2013 r. wobec 586,35 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zarząd proponuje 0,31 zł dywidendy na akcję (stopa dywidendy 6 proc.).

Mostostal-Export. Spółka doprecyzowała w komunikacie, obligacje którego emitenta kupiła za pieniądze z emisji akcji, objętej przez Tarantogę Capital. Okazuje się, że chodzi o papiery dłużne... Tarantogi. Tarantoga objęła 24 lutego po 0,50 zł akcje,  stanowiące 19,9 proc. kapitału Mostostalu-Export. Wtedy podano jedynie, że firma natychmiast kupiła za otrzymane pieniądze obligacje o rocznym terminie wykupu z oprocentowaniem w wysokości 10 proc.

PGNiG. W 2013 r. zysk netto PGNiG spadł o 14 proc. do 1,92 mld zł. Przychody koncernu zwiększyły się natomiast o 12 proc. do 32,12 mld zł. EBITDA wzrosła o 22 proc. do 5,6 mld zł. W samym IV kwartale spółka zanotowała 162 mln zł straty netto, EBITDA skurczyła się o 74 proc. do 805 mln zł, a przychody wzrosły o 5 proc. do 9,1 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW