To nie spowolnienie, to nowa rzeczywistość

opublikowano: 01-04-2014, 00:00

KOMENTARZ PARTNERA

Dobrze jest, kiedy nawet będąc przekonanym o słuszności podejmowanych decyzji, można przejrzeć się w swego rodzaju lustrze i zobaczyć, jak oceniają nas inni. Ranking Giełdowa Spółka Roku daje tę możliwość — jest tworzony przez gremium, które na co dzień obserwuje funkcjonowanie spółki, jej sukcesy, proces budowania relacji z otoczeniem, sposób radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami, czy wreszcie metody zarządzania. Jak pokazał ostatni kryzys, solidnych fundamentów firmy nie można budować, myśląc wyłącznie w perspektywie najbliższych wyników finansowych. Budowanie wartości to proces długotrwały, wymagający odpowiedzialności oraz konsekwencji.

Przez ostatnie kilka lat mówiliśmy o wyzwaniach, jakie stawia przed graczami rynkowymi przedłużające się spowolnienie gospodarcze. Dziś wiemy już, że to nie spowolnienie, ale nowa rzeczywistość. Tegoroczni laureaci udowodnili, że doskonale to rozumieją i potrafią sprawnie funkcjonować w tym trudnym, niestabilnym otoczeniu. Co więcej, świadomi wyzwań, potrafią znaleźć kompromis między realizacją bieżących celów stawianych im przez akcjonariuszy, a konsekwentną realizacją strategii długoterminowej i tworzeniem bazy dla rozwoju w kolejnych latach.

SŁAWOMIR JĘDRZEJCZYK

członek zarządu ds. finansowych PKN Orlen

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane