„To wojna gospodarcza z Rosją”

Decyzja Unii Europejskiej o przedłużeniu sankcji przeciwko Rosji to „wojna gospodarcza”, powiedział Andriej Kostin, prezes jednego z największych rosyjskich banków, VTB.

Zobacz więcej

Andriej Kostin Bloomberg

- Mamy bardzo zdecydowaną opinię o sankcjach. Sankcje, inaczej mówiąc, to wojna gospodarcza z Rosją – powiedział w CNBC Kostin. - Wojna gospodarcza zdecydowanie będzie miała negatywne skutki dla rosyjskiej gospodarki, ale będzie miała także negatywne skutki dla dialogu politycznego i bezpieczeństwa w Europie. A kto chce żyć w mniej bezpiecznym świecie? - dodał.

Prezes VTB Banku twierdzi, że sankcje są „złym sposobem traktowania Rosji” i mogą doprowadzić do mniejszej stabilności w Europie.

Rosyjski minister finansów Anton Siluanow przyznał w CNBC, że sankcje szkodzą Rosji. Zaznaczył jednak, że rosyjskie spółki już dostosowały się do nich o „życie toczy się nadal”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „To wojna gospodarcza z Rosją”