Tokio chce ogłoszenia stanu wyjątkowego

opublikowano: 20-04-2021, 14:08

Trzy miesiące przez olimpiadą władze Tokio chcą wystąpić do rządu Japonii o ogłoszenie w mieście stanu wyjątkowego, donosi gazeta Mainichi.

Zaostrzenie restrykcji ma pomóc stolicy Japonii w zhamowaniu wzrostu zakażeń koronawirusem. Gubernator Tokio Yuriko Koike miała powiedzieć sekretarzowi rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej, że chce ogłoszenia stanu wyjątkowego. Ostateczna decyzja ma zapaść po czwartkowym posiedzeniu grupy zajmującej się analizą sytuacji pandemicznej.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wcześniej w kwietniu rząd Japonii zwiększył ograniczenia w Tokio, Osace i innych regionach kraju w celu hamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wprowadzono m.in. nakaz zamykania barów i restauracji najpóźniej o 20:00.

Pod koniec marca ubiegłego roku, w związku z wybuchem pandemii Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że planowane na 2020 rok igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca–8 sierpnia 2021.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane