Tony Blair mówi o serii ataków terrorystycznych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-07-2005, 13:25

Brytyjski premier Tony Blair powiedział w czwartek, że w Londynie doszło do "serii ataków terrorystycznych". Zapowiedział, że opuści obrady szczytu G-8 za kilka godzin i wróci do Londynu, ale że szczyt będzie kontynuowany.

Brytyjski premier Tony Blair powiedział w czwartek, że w Londynie doszło do "serii ataków terrorystycznych". Zapowiedział, że opuści obrady szczytu G-8 za kilka godzin i wróci do Londynu, ale że szczyt będzie kontynuowany.

Wyraźnie wstrząśnięty Blair powiedział, że w Londynie są zabici i ranni. Zamachy nazwał "barbarzyńskimi" i wyraził opinię, że zostały skoordynowane z rozpoczęciem szczytu G-8 w Szkocji. Oświadczył, że terroryści w żadnym razie nie osiągną swoich celów.

W szkockim Gleneagles Blair odczytał wspólne oświadczenie uczestników szczytu G-8, zawierające potępienie zamachów w Londynie oraz kondolencje dla ofiar i ich rodzin.

"Wszystkie nasze kraje ucierpiały od terroryzmu. Odpowiedzialni (za zamachy terrorystyczne) nie mają szacunku dla ludzkiego życia. Jesteśmy zjednoczeni w determinacji (...) pokonania tego terroryzmu, który nie jest atakiem na jeden kraj, lecz na wszystkie kraje i wszystkie cywilizowane narody" - głosi odczytane przez Blaira oświadczenie.

"Nie dopuścimy do tego, by przemoc zmieniła nasze społeczeństwa, bądź nasze wartości. Będziemy kontynuować obrady w interesie lepszego świata. Tutaj, na tym szczycie, przywódcy światowi dążą do zwalczenia ubóstwa oraz do ratowania i poprawy ludzkiego życia. Zaś intencją sprawców dzisiejszych ataków jest niszczenie ludzkiego życia. Terroryści nie osiągną sukcesu. (...) To my, a nie oni, będziemy górą" - podkreślili uczestnicy szczytu G-8.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tony Blair mówi o serii ataków terrorystycznych