Topix na poziomie najniższym od 17 lat

Marek Druś
24-01-2002, 00:00

Na azjatyckich giełdach taniały akcje spółek z branży komputerowej. Spowodowała to przecena na Nasdaq po raporcie Merrill Lynch, w którym napisano, że są one obecnie wycenione najwyżej od 18 lat.

W Tokio w dół poszły ceny papierów producentów chipów, NEC-a i Hitachi. Taniały również akcje największego producenta komputerów – Fujitsu. Szeroki indeks rynku, Topix, spadł do poziomu nie notowanego od maja 1985 roku. W Hongkongu nadal tanieją akcje największych operatorów sieci komórkowych, China Mobile i China Unicom. Doprowadziła do tego wiadomość o podatku, z którego pieniądze mają służyć rozbudowie infrastruktury w biedniejszych rejonach Chin.

Kolejny raz z rzędu wzrost zanotowała giełda w Korei. Analitycy podkreślają, że ta gospodarka jest obecnie w najlepszej kondycji w porównaniu z innymi państwami regionu. W środę drożały papiery SK Telekom, jednej z największych koreańskich sieci komórkowych. W górę poszedł również kurs największego producenta tworzyw sztucznych LG Chem oraz Samsung SDI, producenta monitorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Topix na poziomie najniższym od 17 lat