Toshiba opóźnia debiut HD DVD

(Marek Druś)
24-03-2006, 12:42

Toshiba opóźni o miesiąc, do kwietnia, debiut odtwarzaczy HD DVD w USA. Japoński koncern chce zsynchronizować ich wejście na rynek z wprowadzeniem do oferty dystrybutorów filmów w tym standardzie. Warner Home Video informował niedawno, że zacznie je sprzedawać od 18 kwietnia.

Toshiba opóźni o miesiąc, do kwietnia, debiut odtwarzaczy HD DVD w USA. Japoński koncern chce zsynchronizować ich wejście na rynek z wprowadzeniem do oferty dystrybutorów filmów w tym standardzie. Warner Home Video informował niedawno, że zacznie je sprzedawać od 18 kwietnia.

Dwa typy odtwarzaczy HD DVD Toshiby mają kosztować 499 USD i 799 USD. Format HD DVD jest wspierany m.in. przez Universal Studios, Warner Bros. i Intel. Jego największym konkurentem jest Blu-ray DVD, opracowane przez Sony, które ma się pojawić na rynku latem tego roku.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Toshiba opóźnia debiut HD DVD