Czytasz dzięki

Total stawia na Indie

opublikowano: 14-10-2019, 16:50

Francuski gigant energetyczny, koncern Total zapłaci 600 mln USD na rozszerzenie swojej obecności w Indiach. To jeden z najszybciej rozwijających się rynków gazu ziemnego na świecie.

Total kupi 37,4 proc. udziałów w indyjskiej spółce Adani Gas, specjalizującej się w dystrybucji paliwa, która rozwija terminale importowe oraz krajową sieć punktów sprzedaży pojazdów. 

Total
Zobacz więcej

Total fot. Bloomberg

Umowa pozwoli francuskiemu potentatowi firmie za zdynamizowanie działań na rynku, na którym roczne zapotrzebowanie na skroplony gaz ziemny – według szacunków BloombergNEF - osiągnie 28 mln tom do 2023 r. Indie są czwartym co do wielkości importerem paliwa. 

Total przeprowadzi zakup w drodze wezwania skierowanego do akcjonariuszy (do poziomu 25,2 proc.) oraz odkupi pozostałe akcje od rodziny Adani. Już w czerwcu dziennik The Times of India informował, że Total był wtedy bliski zakupu 30 proc. udziałów w Adani za ponad 800 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane