Toyota kończy z produkcją aut w Rosji

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 23-09-2022, 17:03
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Japoński koncern samochodowy Toyota podjął decyzję o zakończeniu produkcji w swojej jedynej fabryce w Rosji. Firma tłumaczy, że nie widzi możliwości dla jej ponownego uruchomienia – informuje Bloomberg.

Toyota
Toyota
Fot. Christina Telep/Unsplash

Producent samochodów zawiesił produkcję w swoim zakładzie zlokalizowanym w Petersburgu w marcu i podobnie jak Nissan czy Honda, utrzymywała zarówno siłę roboczą i obiekty w gotowości do wznowienia pracy.

- Po sześciu miesiącach nie byliśmy w stanie wznowić normalnych działań i nie widzimy żadnych wskazówek, że możemy wznowić je w przyszłości – poinformowała firma w swoim najnowszym oświadczeniu.

Rosyjski rynek motoryzacyjny załamał się, a dostawy spadły o 80 proc. po rozpoczęciu przez prezydenta Rosji – Władimira Putina inwazji na Ukrainę.

Oświadczenie Toyoty nie precyzuje jakie dokładnie działania zamierza podjąć w związku z restrukturyzacją działalności na terenie Rosji. Jednocześnie producent utrzymuje, że dalej będzie współpracował z klientami w Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane