TP SA nie zapłaci kolejnej kary nałożonej przez urząd

opublikowano: 08-05-2002, 18:23

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 26 stycznia 2001 r. nakładającą na TP SA karę 54,1 mln zł – podała TP SA w komunikacie. UOKiK ukarał spółkę w styczniu za nadmierne, zdaniem urzędu, wygórowane opłaty za połączenia międzystrefowe na odległość powyżej 100 km.

To już kolejna kara, przed która obroniła się spółka. We wtorek Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty cofnął nałożone przez poprzedniego regulatora (Urząd Regulacji Telekomunikacji) dwie kary dla TP SA wysokości 350 mln zł. Decyzję uzasadniono błędami poprzedniego regulatora.

URT ukarał operatora za niewywiązywanie się z obowiązków współpracy i rozliczeń z Niezależnym Operatorem Międzystrefowym (300 mln zł) oraz za podanie niewłaściwych danych o przychodach z dzierżawy łączy telekomunikacyjnych (50 mln zł).

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TP SA nie zapłaci kolejnej kary nałożonej przez urząd