TP: wyniki mogą pomóc

Piotr Wiśniewski
04-10-2004, 00:00

Po głębokiej przecenie w połowie wakacji, kurs powoli odrabiał straty wspinając się okolice ważnego oporu, czyli 15,45 zł. Przełamanie tej granicy może otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

W tych okolicach rynek zatrzymywał się w ostatnich miesiącach już kilkakrotnie, ale zwykle w trakcie notowań kurs tracił oddech. Dwie świece w ubiegłym tygodniu ukształtowały formację objęcia bessy (28 i 29 września), co sygnalizowało, że i tym razem byki skapitulują. W tym przypadku formacja ta nie jest jednak zbyt wiarygodna i można się spodziewać, że po lekkiej korekcie rynek w końcu pokona 15,45 zł. Szansą dla kursu są dobre wyniki finansowe. Po sześciu miesiącach tego roku TP wypracowała wyższy zysk netto niż w całym ubiegłym, a oczekiwania co do trzeciego kwartału są również optymistyczne. Ostatnio spółka poinformowała, że na podwyższenie jej zysku netto wpłynie 140 mln zł brutto ze sprzedaży udziałów w Eutelsat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TP: wyniki mogą pomóc