Transatlantycki projekt RFID

Dorota Gąsowska
21-10-2004, 00:00

Firmy Kuehne + Nagel i Siemens Business Services wraz z Lufthansa Cargo i producentem drukarek Oce zrealizowały pilotażowy projekt — radiowy system realizacji przesyłek. Przetestowano go na odcinku między Monachium a Nowym Jorkiem.

Projekt opiera się na elektronicznych kodach EPC (Electronic Product Code). W fabryce produkcyjnej pod Monachium produkty oznaczane są przez nośniki UHF RFID. Następnie w magazynie Kuehne + Nagel na lotnisku w Monachium wysyłka przechodzi przez punkt kontrolny RFID i jest przekazywana do Lufthansa Cargo. Podobny punkt kontrolny ulokowany w Lufthansa Cargo — tam zmieniane są standardy europejskie na amerykańskie i odczytywane etykiety, a przesyłki kierowane do centrów dystrybucji Oce US w Mount Laurel, gdzie przechodzą przez ostatnią bramkę RFID. Wszystkie dane transmitowane są do systemu Kuehne + Nagel i są dostępne on-line.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Transatlantycki projekt RFID