Tras Tychy zyskał 2,4 proc.

Marek Knitter
18-07-2001, 00:00

Tras Tychy zyskał 2,4 proc.

Debiut Tras Tychy na rynku równoległym GPW można uznać za dość udany. Na otwarciu notowań rynek wycenił akcje spółki na 21 zł.

Pierwsza reakcja inwestorów na giełdowy debiut akcji spółki Tras Tychy była dość przychylna. Na otwarciu za walory spółki płacono po 21 zł, podczas gdy w emisji publicznej akcje kosztowały 20,5 zł. Później kurs walorów wahał się w granicach ceny emisyjnej, co przy obecnej koniunkturze na GPW można uznać za dość udany debiut.

— Jesteśmy zadowoleni z notowań spółki, a także z obrotów, które w pierwszej godzinie sięgnęły blisko 70 tys. zł — mówi Tadeusz Marszalik, prezes Tras Tychy.

Obok akcji spółka zaoferowała inwestorom także 15-proc. rabat na swoje produkty.

— Program wiążący inwestorów ze spółką to krok w dobrym kierunku kierunku — twierdzi Wiesław Rozłucki, prezes GPW.

Tras Tychy posiada zakład produkcyjny w KSSE i korzysta z ulg podatkowych. Śląska firma nie obawia się więc chwilowego załamania na rynku budowlanym. Okres dekoniunktury próbuje wykorzystać ponieważ jest on jednocześnie bardzo dobrym okresem do inwestycji kapitałowych.

Szefowie spółki zainteresowani są przejęciem firm, które mogłyby poszerzyć jej ofertę produktową.

Spółka po sześciu miesiącach tego roku utrzymuje natomiast dotychczasową prognozę wyników.

— Na koniec roku przychody ze sprzedaży mają sięgnąć 85 mln zł, a zysk netto 9 mln zł — wylicza Tadeusz Marszalik.

Wzrost przychodów ze sprzedaży będzie możliwy przez rozwój sieci dystrybucyjnej, na rozwój której Tras Tychy chce przeznaczyć blisko 3 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tras Tychy zyskał 2,4 proc.