Trion zrezygnował

ANP
opublikowano: 08-10-2009, 00:00

Spółka odstąpiła od negocjacji ze spółką TMB. Poszuka innych celów.

Spółka odstąpiła od negocjacji ze spółką TMB. Poszuka innych celów.

Nie udało się inowrocławskiemu Trionowi kupić wrocławskiego dewelopera TMB. Powód? Niewystarczająco korzystne warunki dotyczące przejęcia wierzytelności wobec spółki TMB.

— Nie udało się porozumieć, więc odstąpiliśmy od rokowań. Na rynku jest sporo spółek deweloperskich w upadłości lub mających problemy finansowe. Będziemy rozglądać się za innymi możliwościami przejęć średniej wielkości deweloperów o rocznych przychodach do 100 mln zł– mówi Marek Grzona, prezes Triona.

Jednocześnie władze spółki nie wykluczają powrotu do negocjacji z TMB w momencie kiedy warunki zapewniające powodzenie projektu restrukturyzacji zadłużenia zostaną spełnione i ryzyko niepowodzenia projektu zostanie ograniczone do niezbędnego minimum.

— Na razie skupimy się na rozwoju stolarki otworowej. Tym bardziej, że liczymy na spore zamówienia z rynku niemieckiego, gdzie szykują się warte kilkadziesiąt miliardów EUR inwestycje w infrastrukturę budowlaną — dodaje Marek Grzona

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane