Triton nie widzi zysków w Poznaniu

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 15-01-2008, 00:00

Deweloper rezygnuje z poznańskiego projektu. Zostanie mu w kieszeni 40 mln zł. Mamy inne pomysły — zapewnia prezes.

Deweloper rezygnuje z poznańskiego projektu. Zostanie mu w kieszeni 40 mln zł. Mamy inne pomysły — zapewnia prezes.

Warszawski deweloper zrezygnował z tzw. projektu Malta. Chodziło o budowę kompleksu składającego się z hotelu, hali sportowej i apartamentów mieszkalnych w centrum Poznania.

— Przez sześć miesięcy analizowaliśmy opłacalność tego projektu. Niestety, choć sama koncepcja bardzo nam się podoba, doszliśmy do wniosku, że nie da się osiągnąć odpowiedniej stopy zwrotu w relacji do ponoszonego ryzyka — tłumaczy Tomasz Zganiacz, prezes Triton Development.

W połowie ubiegłego roku spółka zarezerwowała sobie możliwość kupna terenu w Poznaniu pod planowaną budowę. Miało to ją kosztować ponad 40 mln zł. Teraz te pieniądze zostaną w spółce.

— Mamy inne pomysły na wykorzystanie gotówki uzyskanej z emisji akcji. Pracujemy równolegle nad innymi projektami. W ciągu dwóch, trzech miesięcy ruszymy przynajmniej z jedną nową inwestycją — zapowiada Tomasz Zganiacz.

Ma to być projekt zgodny z główną specjalizacją Tritona, czyli budową mieszkań i lokali usługowych. Prezes chce się koncentrować na rynku warszawskim i ewentualnie innych dużych miastach.

Obecnie sztandarowym projektem Tritona jest luksusowe osiedle Triton Park na warszawskiej Ochocie. Inwestycja idzie z pewnymi kłopotami, w ubiegłym roku rozwiązana została umowa z głównym wykonawcą. Triton Development musiał znaleźć innych partnerów.

— Prace zostały wznowione w grudniu. Idą bardzo intensywnie — twierdzi Tomasz Zganiacz.

A to właśnie od powodzenia Triton Parku zależy w zdecydowanej mierze wykonanie zapowiadanego na ten rok zysku wysokości prawie 82 mln zł. Dla porównania: po trzech kwartałach 2007 r. Triton zarabiał tylko 3,3 mln zł.

— W pierwotnym harmonogramie mieliśmy rezerwę czasową na opóźnienia — mówi prezes.

Jego zdaniem, inwestycja Triton Park zostanie zakończona w tym roku.

40

mln zł Tyle zostało w portfelu Triton Development po rezygnacji z inwestycji przy jeziorze Malta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane