Troska o wspólny dom

Barbara Warpechowska
opublikowano: 22-10-2015, 22:00

Kardynał Peter Kodwo Appiah Turkson, przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” będzie gościem targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL- -ECO-SYSTEM odbywają się (27- 30 października) pod zmienioną nazwą i w nowej formule. Ekspozycję i wydarzenia poszerzono o zrównoważony rozwój. Wezmą w nich udział wystawcy z kilkunastu krajów.

Ekspozycja targowa obejmuje m.in. energię, gospodarkę odpadami i recykling, ochronę powietrzai klimatu, wibracje i hałas, rekultywację i rewitalizację, gospodarkę wodno-ściekową, ochronę przeciwpowodziową, utrzymanie czystości i porządku oraz konserwację terenów zielonych (gospodarka komunalna), transport zrównoważony, produkty i usługi dla samorządów. Ekspozycja targowa to nie tylko statyczne prezentacje wystawców. Podczas specjalnych prezentacji pod nazwą City Truck Show będzie można zobaczyć pokazy pojazdów komunalnych. Natomiast Miasteczko Ekologiczne to stworzone „smart city” na żywo.

Wystawcy przedstawią rozwiązania dla różnych odbiorców: od osób prywatnych do zarządców osiedli mieszkaniowych czy centrów handlowych. Będą to produkty i technologie, które dbają o środowisko i dodatkowo oszczędzają zasoby naturalne, czas i pieniądze. Przez cztery dni targowe zaplanowano prawie 50 seminariów i konferencji.

Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie debata inaugurująca targi „Ekologia w jedności z ekonomią — wymiar globalny”, w której udział wezmą m.in. kardynał Peter Kodwo Appiah Turkson i minister środowiska Maciej Grabowski. Moderatorem dyskusji będzie prof. Andrzej Mizgajski, przewodniczący Państwowej Rady Ochrony Środowiska.

Szczególnym elementem spotkania i dyskusji będzie Encyklika papieska „Laudato si”, poświęcona trosce o Ziemię jako wspólny dom. [BAW] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu