Czytasz dzięki

Trudniej o kredyt na własne M [PODCAST]

opublikowano: 30-06-2020, 10:00

O kredyt na własne M wcale nie jest łatwo. Banki ostrożniej niż przed pandemią podchodzą do udzielania kredytów hipotecznych. Klient, który dziś ubiega się o kredyt na mieszkanie, musi liczyć się z dodatkowymi obostrzeniami, jakich jeszcze kilka miesięcy temu, nie było. Jakie zmiany przyniosły ostatnie tygodnie dla wnioskujących? Jaki wkład własny musimy teraz mieć, by ten kredyt otrzymać? I jak popularne są tzw. wakacje kredytowe? O tym rozmawiamy z Katarzyną Bednarczyk, doradcą ds. kredytów hipotecznych.

- Zdecydowanie trudniej jest teraz o kredyt hipoteczny. Wiele źródeł uzyskiwania dochodów, takich jak umowa zlecenie, umowa o dzieło, dochód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej zostały praktycznie wykluczone jako źródło uzyskiwania dochodu w większości banków. Takie branże jak gastronomia czy turystyka, nie stanowią źródła dochodu, a osoby, które osiągają dochody z tego tytułu praktycznie nie mogą teraz ubiegać się o kredyt hipoteczny. Jednym z elementów obostrzeń wprowadzonych przez banki jest podwyższony scoring, co w konsekwencji przyczynia się do obniżenia zdolności kredytowej. Takim źródłem dochodu preferowanym przez większość banków jest dochód z tytułu umowy o pracę - mówi Katarzyna Bednarczyk.

Posłuchajcie całej rozmowy z Katarzyną Bednarczyk.

Wszystkie odcinki Podcastu Antykryzysowego znajdziecie na stronie pb.pl/antykryzysowy i w aplikacjach podcastowych, w tym na SoundCloud, Spotify i Apple Podcasts.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane