Trump pozwał Deutsche Bank i Capital One Financial

opublikowano: 30-04-2019, 07:37

Prezydent Donald Trump, trójka jego dzieci oraz jego firma pozwali Deutsche Bank oraz Capital One Financial w celu zablokowania im możliwości udostępnienia danych o transakcjach w ramach federalnego dochodzenia, informuje Reuters.

W pozwie, który trafił do sądu w Nowym Jorku określono żądanie udostępnienia danych, wystosowane przez komisje kontrolowanej przez Demokratów Izby Reprezentantów, jako nie służące celom prawnym.

Donald Trump
fot. Bloomberg

- Wezwania zostały wydane w celu szkodzenia prezydentowi Donaldowi J. Trumpowi, grzebania w każdym zakamarku jego osobistych finansów, biznesów oraz informacjach prywatnych prezydenta i jego rodziny – głosi pozew.

Jego autorzy przekonują, że Demokraci mają nadzieję na znalezienie czegoś, co mogłoby posłużyć im jako narzędzie w walce z prezydentem. 

Reuters przypomina, że 15 kwietnia dwie komisje Izby Reprezentantów wystosowały wezwania sądowe do instytucji finansowych o przedstawienie informacji o finansach Donalda Trumpa. Deutsche Bank i Capital One Financial obsługiwały jego biznes nieruchomości.

W pozwie przeciwko bankom stroną są także The Trump Organization, a także troje najstarszych dzieci prezydenta: Donald Jr., Eric i Ivanka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane