Trump straszy cłem na 500 mld USD chińskiego importu

opublikowano: 20-07-2018, 12:59

Prezydent Donald Trump dał w piątek do zrozumienia, że jest gotów wprowadzić cło na chiński import wartości 500 mld USD, donosi Reuters.

Sugestia eskalacji sporu handlowego z Chinami pojawiła się w wywiadzie z prezydentem USA opublikowanym przez telewizję CNBC.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- Mamy niesamowity deficyt – powiedział Trump o nierównowadze wymiany handlowej z Chinami w wywiadzie nagranym w czwartek. – Jestem gotów iść do 500 – dodał. 

Do tej pory w USA wprowadzono cła na chiński import wartości 34 mld USD. Chiny natychmiast odpowiedziały cłami na import z USA takiej samej wartości.

Przedstawiciele administracji sygnalizowali wcześniej, że możliwe jest dalsze wprowadzenie ceł na chiński import. Mówiono o 200 mld USD, ale były także sugestie, że  500 mld USD. Dziesięć dni temu amerykańskie władze opublikowały listę 6 tys. sprowadzanych z Chin dóbr, które już we wrześniu mogą zostać obłożone cłem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Trump straszy cłem na 500 mld USD chińskiego importu