Trzeba podnieść podatki

Jarosław Królak
opublikowano: 18-02-2009, 06:47

Podwyżki VAT i akcyzy, odstrzelenie odpisu na dzieci, powrót do trzeciej stawki PIT.  Taki może być trudny scenariusz na przyszłość. Byli ministrowie z resortu finansów śpieszą z radami dla Jacka Rostowskiego

Prof. Witold Modzelewski, były wiceminister finansów i znany ekspert podatkowy, prognozuje, że w tym roku do budżetu państwa może wpłynąć z podatków nawet o 30 mld zł mniej niż zakładano. Rząd w ustawie budżetowej przyjął, że do jego kasy wpłynie  303 mld zł przy 3,7-procentowym wzroście gospodarczym. Już wiadomo, że jest on nierealny.

- Najwyższy czas, aby rząd zabrał się za podwyżki podatków. Nie ma na co czekać. Spadek dochodów budżetowych zaczyna przyspieszać. Jeżeli chcemy uratować budżet, już teraz należy zacząć pisać na nowo ustawy podatkowe i zdecydować, które podatki podnieść i o ile. Niestety, taka jest logika walki z kryzysem - twierdzi prof. Modzelewski.

Czy na pewno? Co o takim rozwiązaniu mówią inni byli ministrowie z resortu finansów i gospodarki - Mirosław Gronicki, Jarosław Neneman i Janusz Steinhoff? Czy Ministerstwo Finansów pracuje już nad zmianami w prawie podnoszącymi podatki? Czytaj w dzisiejszym wydaniu Pulsu Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Trzeba podnieść podatki