Trzeba stawić opór niemieckiemu oszczędzaniu

opublikowano: 26-08-2014, 00:00

MAKROEKONOMIA: Premier Francji podał swój rząd do dymisji. Minister, który nawoływał do przeciwstawienia się oszczędnościowej polityce Niemiec, już nie będzie rządzić.

Arnaud Montebourg, francuski minister gospodarki, oświadczył, że działania zmierzające do redukcji deficytu, forsowane od 2008 r., zaszkodziły gospodarkom i nadszedł czas, aby oprzeć się obsesji Niemiec na punkcie oszczędzania i promować politykę, która wesprze wzrost konsumpcji. Wezwał rządy do zmiany kursu i postraszył je utratą poparcia na rzecz partii populistycznych i ekstremistycznych.

Zobacz więcej

Arnaud Montebourg. Fot. Bloomberg

— Francja to druga gospodarka Eurolandu i piąta na świecie. Nie mamy zamiaru dostosowywać się do obsesji niemieckich konserwatystów. Francja musi stawić opór tej polityce — powiedział Arnaud Montebourg. Dzień po oświadczeniu ministra Manuel Carlos Valls, premier Francji, podał rząd do dymisji. Nowy ma zostać przedstawiony dziś.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Trzeba stawić opór niemieckiemu oszczędzaniu