Trzech chętnych na PPP w Lubinie

ANP
opublikowano: 22-09-2010, 00:00

ABM Solid, Strabag i ZWG chcą budować halę za 60 mln zł. Kto skusi się na basen w PPP?

ABM Solid, Strabag i ZWG chcą budować halę za 60 mln zł. Kto skusi się na basen w PPP?

W przetargu na budowę i zarządzanie halą widowiskowo-sportową w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Lubinie (woj. dolnośląskie) wpłynęły trzy wnioski. Złożyły je giełdowy ABM Solid, Strabag oraz ZWG — spółka planująca debiut na NewConnect i kontrolowana przez znanego biznesmena Marka Falentę. O ile Strabag i ABM Solid startują się już w postępowaniach na PPP, dla ZWG jest to projekt pilotażowy.

— Jeśli się sprawdzi, to nie wykluczamy sięgnięcia po kolejne. W przypadku hali w Lubinie zależy nam na pozyskaniu finansowania i zarządzaniu inwestycją, która będzie się bronić biznesowo. Szukanie wzrostowych rynków to element naszej strategii — tłumaczy Marcin Sutkowski, prezes ZWG.

Inwestycja, zlokalizowana nieopodal siedziby Polskiej Miedzi i stadionu Zagłębia, ma kosztować 61 mln zł netto.

— Negocjacje potrwają kilka tygodni. Mam nadzieję, że zakończą się zaproszeniem do składania ofert — mówi Krzysztof Olszowiak, rzecznik starosty lubińskiego.

Prywatny partner będzie mógł zarabiać na hali przez 30 lat. Przedsięwzięcie nie będzie dofinansowane z pieniędzy unijnych, ale powiat wniesie do umowy projekt architektoniczno–techniczny, pozwolenie na budowę oraz grunt.

— Hala ma spełniać kryteria międzynarodowych federacji gier zespołowych. To umożliwi organizowanie spotkań m.in. piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki czy gal bokserskich. W hali, która pomieści 3 tys. osób, będą się też odbywać imprezy targowe, wystawiennicze, artystyczne i widowiskowe — wylicza Krzysztof Olszowiak.

Władze starostwa powiatowego wróciły również do projektu budowy basenu w modelu PPP i zdecydowały się na ogłoszenie przetargu. Wartość inwestycji jest szacowana na 23,7 mln zł netto. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać wnioski do 2 listopada. Powiat wniesie projekt techniczny planowanej inwestycji i pozwolenie na budowę.

Informacji o przetargu udziela Rafał Bartkiewicz ze Starostwa Powiatowego w Lubinie. Kontakt: tel. +48 767467208, e-mail: r.bartkiewicz@powiat-lubin.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trzech chętnych na PPP w Lubinie