Trzecie potknięcie Actiona

opublikowano: 07-03-2016, 22:00

10,40 proc. - o tyle potaniały w poniedziałek akcje Actiona.

Notowania zaczęły spadać po tym jak w nocy z piątku na sobotę spółka odwołała prognozy finansowe. Co na ten temat mówi anlityk?

OKIEM ANALITYKA: ZBIGNIEW PORCZYK, dyrektor działu analiz Trigonu DM

To nie są one-offy

Action po raz trzeci obniżył prognozy, i to w niedługim czasie, a przekaz po wynikach za trzeci kwartał 2015 r. był taki, że prognoza jest niezagrożona i rynek powinien się nastawić raczej na pozytywne niespodzianki. Odwołanie prognozy oznacza, że zysk będzie co najmniej o 10 proc. niższy od 40 mln zł, które też byłyby słabym osiągnięciem. Do tego wyniki pogarszają się od pierwszego kwartału 2015 r. Najpierw było to tłumaczone zmianami personalnymi w dziale kontrolingu, teraz spółka usprawiedliwia się niekorzystnymi zjawiskami w przetargach. W związku ze zmianą władzy realizacja wielu kontraktów z końcówki 2015 r. i początku 2016 stanęła pod znakiem zapytania, ale podana przez spółkę informacja o przesunięciu sprzedaży do niskomarżowej branży detalicznej nie brzmi przekonująco. Trudno powiedzieć, co naprawdę się tam dzieje, ale ciąg wypadków wskazuje, że wbrew temu, jak przedstawia to zarząd, nie chodzi o wydarzenia jednorazowe, ale problem strukturalny, którym trzeba poważnie się zająć. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane