Trzy osoby wracają na wolność

Maria Trepińska
opublikowano: 27-10-2003, 00:00

Prokuratura uchyliła areszt wobec osób zamieszanych o wyłudzenie pieniędzy przez KFI Colloseum z Będzińskiego Zakładu Elektroenergetycznego.

Nadal trwa śledztwo w sprawie działalności Konsorcjum Finansowo-Inwestycyjnego Colloseum, należącego do Józefa Jędrucha. W najbliższych dniach może zapaść decyzja w sprawie jego ekstradycji z izraelskiego aresztu. Jeszcze nie jest przesądzone, czy i kiedy będzie ona możliwa. Tymczasem Prokuratura Okręgowa w Katowicach zdecydowała o uchyleniu aresztu podejrzanym, którzy spędzili za kratkami prawie osiemnaście miesięcy. Na wolności przebywa już Ryszard S., bliski współpracownik Jędrucha, któremu postawiono zarzut wyłudzenia 345 mln zł z Będzińskiego Zakładu Elektroenergetycznego (BZE) oraz nakłaniania głównego księgowego Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) do podpisania fikcyjnej umowy wekslowej. Wyszedł on za kaucją 565 tys. zł i ma zakaz opuszczania kraju. Wolnością cieszy się także Zbigniew K., były wiceprezes PSE, któremu postawiono zarzut niegospodarności szacowanej na 60 mln zł oraz nakłanianie Krzysztofa Ł., głównego księgowego PSE, do fałszywych zeznań. Zapłacił on poręczenie 500 tys. zł. Zwolniony został również Krzysztof Ł., któremu zarzucono pomoc w wyłudzeniu 185 mln zł oraz niegospodarność na 60 mln zł.

Piotr W., wiceprezes KFI, nadal jest poszukiwany listem gończym. Wraz z Józefem Jędruchem podejrzani są o wyłudzenie 345 mln zł z BZE. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku sprawa KFI trafi na wokandę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trzy osoby wracają na wolność