Trzydniowy rajd S&P

opublikowano: 2013-06-27 21:54

Indeks na giełdzie w Stanach Zjednoczonych ponownie rosły, Standard & Poor’s 500 ma za sobą największy trzydniowy rajd od stycznia, a wszystko dzięki lepszym od oczekiwań danym z gospodarki USA oraz zapewnieniu o Rezerwy Federalnej o utrzymaniu QE w razie konieczności.

Ostatecznie Dow Jones zakończył dzień wzrostem o 0,77 proc., S&P 500 o 0,61 proc., a Nasdaq 500 o 0,76 proc.

Podczas czwartkowej sesji dziewięć z dziesięciu subindeksów S&P 500 zyskiwało na wartości. JPMorgan Chase & Co. i Citigroup zyskiwały ponad 1,5 proc. na fali wzrostów spółek z sektora finansowego. Time Warner Cable skoczył ponad 5,5 proc. na wieść o tym, że miliarder John Malone bada możliwość kupna spółki przez Charter Communications.

W ciągu ostatnich trzech dni indeks S&P 500 zyskał ponad 2,5 proc., czyli najwięcej od 4 stycznia. Od 21 maja do 24 czerwca indeks stracił jednak w sumie 5 proc. za sprawą wieści, że Fed może ograniczyć skup obligacji z rynku, jeśli sytuacja gospodarcza i ta na rynku pracy ulegną poprawie.

Za sprawą stymulacji gospodarki przez Fed rosły indeksy giełdowe na całym świecie, a S&P 500 zyskał 147 proc. od marca 2009 r. Pomimo spadków w tym miesiącu, S&P zyskał w bieżącym kwartale 2,8 proc., a 13 proc. od początku roku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None