Tuora stracił fotel prezesa w Cormay

ONO, KZ
opublikowano: 26-08-2014, 22:20

Rada Nadzorcza giełdowego Cormay odwołała ze skutkiem natychmiastowym na dzień podjęcia uchwały prezesa Tomasza Tuorę – czytamy w komunikacie. Przyczyny nie podano. Wcześniej na NWZA doszło do zmian w składzie rady nadzorczej.

Tuorę zastąpił Janusz Płocica, który przez kilka ostatnich lat był prezesem Zelmera.

Tuora Tomasz (fot. Puls Biznesu_Marek Wiśniewski)
Tuora Tomasz (fot. Puls Biznesu_Marek Wiśniewski)
None
None

- Spółka doszła do momentu, począwszy od którego planowany dalszy rozwój związany będzie ze zmianami w sposobie prowadzenia biznesu. Spółka z szybko rosnącej firmy prywatnej wraz ze wzrostem skali i skomplikowania ewoluować powinna w kierunku sprawnie zarządzanego, niezależnego podmiotu, którego dalszy rozwój odbywa się przede wszystkim w oparciu o kompetencje i wiedzę kadry menedżerskiej. Aktualna struktura właścicielska wymaga również od spółki przykładania szczególnej wagi do budowy i utrzymywania modelowych relacji z akcjonariuszami i szeroko pojętym rynkiem kapitałowym, a co za tym idzie - optymalnej komunikacji odnośnie do wyników biznesowych i planów ze wszystkimi interesariuszami. - mówi Janusz Płocica, nowy prezes.

Miesiąc temu pisaliśmy, że Tomasz Tuora przestał być głównym akcjonariuszem spółki na rzecz funduszu Total FIZ.

— Zebrane fundusze pozwolą mi na wzięcie udziału w trwającej emisji akcji Orphee. Choć moje zaangażowanie w Cormayu się zmniejszyło, cały czas wierzę w sukces analizatora krwi BlueBox. Zarabiać będzie na nim zarówno PZ Cormay, jak i Orphee. Faza industrializacji jest bardzo kosztochłonna, a moje zasoby kapitałowe, jak każdego inwestora, są ograniczone. Stąd ostatnie zmiany w akcjonariacie spółki — tłumaczył Tomasz Tuora.

Były już prezes dodawał też, że obecnie prowadzi rozmowy z potencjalnymi dystrybutorami BlueBoksa, m.in. z koncernem Roche. W pierwszej kolejności urządzenie miało zadebiutować w USA, później w Europie Zachodniej.

Cierpliwość rynku była jednak mniejsza niż Tomasza Tuory, inwestora/marzyciela. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs Cormay stracił 55 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO, KZ

Polecane