Turcja zaprasza na energetyczne targi

  • Marta Bellon
opublikowano: 07-02-2012, 00:00

Na imprezę, odwiedzaną co roku przez kilkanaście tysięcy firm, zjadą przedsiębiorcy z branży energetyki i ochrony środowiska.

W kwietniu w Stambule po raz 18. odbędą się Międzynarodowe Targi Energetyki i Ochrony Środowiska. Wydarzenie będzie dla przedsiębiorców okazją do nawiązania kontaktów biznesowych. Do udziału w nim zaprasza Polsko-Turecka Izba Gospodarcza (PTIG) i Biuro Promocji Mazovia. Targi rozpoczną się 25.04, a zakończą dwa dni później. W ubiegłym roku odwiedziło je ponad 12 tys. firm. Wystawiają się na nich przedsiębiorstwa produkujące sprzęt i wyposażenie elektrowni węglowych, gazowych i olejowych, zajmujące się energetyką odnawialną, utrzymaniem, serwisem, produkcją części zamiennych na potrzeby energetyki, tworzące systemy przesyłania energii elektrycznej, systemy zabezpieczeń, antykorozyjne, produkujące sprzęt i narzędzia oraz przedsiębiorstwa zajmujące się ochroną środowiska, utylizacją, recyklingiem, oczyszczaniem ścieków, a także uzdatnianiem wody. PTIG będzie miała na targach stoisko informacyjno-promocyjne, na którym uczestnicy misji będą mogli prowadzić rozmowy biznesowe i promować swoje produkty. Izba zapewnia, że może również zorganizować zainteresowanym przedsiębiorcom indywidualne spotkania z partnerami tureckimi zainteresowanymi współpracą w branży energetycznej. Koszt udziału w misji to 4,5 tys. zł (plus 23 proc. VAT). Przedsiębiorcy zainteresowani wyjazdem powinni przesłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www. bpmazovia.org.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 28.02. Liczba miejsc jest ograniczona. Według danych PTIG, Turcja jest aktualnie szesnastą gospodarką świata i najszybciej rozwijającym się krajem w skali globalnej. Swoim wzrostem gospodarczym na poziomie 11 proc. prześcignęła już Chiny. Ambicją tureckiego rządu jest, by kraj ten w ciągu najbliższych 10 lat awansował do grona dziesięciu największych gospodarek świata.

Turcja w liczbach:

13 tys. USD Tyle w 2010 r. wyniósł turecki PKB per capita…

265 mld kWh …a tyle energii elektrycznej zużyła Turcja w 2010 r. Zużycie rośnie w wyniku rozwoju gospodarczego oraz rosnącej produkcji przemysłowej. Według prognoz w 2020 r. ma osiągnąć poziom 400-500 mld kWh.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane