Tusk: Będę rekomendował Rokitę na wiceszefa klubu i partii

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 17:47

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział, że będzie rekomendował, aby Jan Rokita został wiceszefem klubu PO oraz wiceszefem partii.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział, że będzie rekomendował, aby Jan Rokita został wiceszefem klubu PO oraz wiceszefem partii.

Szef PO zapowiedział na środowej konferencji prasowej, że zarówno klubowi PO, jak i zbierającej się w czwartek Radzie Krajowej partii, będzie rekomendował przejście PO do opozycji parlamentarnej. "Jestem przekonany, że zarówno klub, jak i Rada Krajowa będzie miała bardzo podobne zdanie do mojego" - ocenił Tusk.

Zapowiedział, że będzie się koncentrował na tym, żeby PO była skuteczną opozycją. 

Pytany, co musiałoby się stać, aby PO poparła rząd Kazimierza Marcinkiewicza, odparł, że kilkakrotnie bardzo wyraźnie mówił, iż "oczywistym i chyba niewygórowanym warunkiem jest zerwanie sojuszu między PiS i Samoobroną". Ale, według Tuska, Jarosław Kaczyński nie jest zainteresowany zerwaniem sojuszu z Andrzejem Lepperem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane