TVN: Constar wprowadza producentów w błąd; Constar - zaprzecza

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-05-2005, 19:27

Producent programu TVN Uwaga! przekonuje, że Zakłady Mięsne Constar wprowadzają konsumentów w błąd, zaprzeczając, iż produkowały pod marką Krakus. Przewodniczący rady nadzorczej Constaru w Starachowicach Zbigniew Szpak uważa, że TVN myli nazwę zakładu z nazwą marki wędlin.

Producent programu TVN Uwaga! przekonuje, że Zakłady Mięsne Constar wprowadzają konsumentów w błąd, zaprzeczając, iż produkowały pod marką Krakus. Przewodniczący rady nadzorczej Constaru w Starachowicach Zbigniew Szpak uważa, że TVN myli nazwę zakładu z nazwą marki wędlin.

    W rozmowie z PAP Szpak wyjaśnił, że Zakłady Constar produkują wędliny pod różnymi markami, w tym pod markami Constar i Krakus. Szpak utrzymuje, że "produkty pod marką Constar nigdy nie były i nie będą produkowane pod marką Krakus".

    "Zaprzeczenie jakoby Constar nie produkował pod marką Krakus jest typowym dla tej firmy pokrętnym postępowaniem. Przewodniczący rady nadzorczej Zbigniew Szpak odżegnuje się od marki Krakus, jednaknie ulega wątpliwości, że Constar produkuje wędliny marki Krakus i je sprzedaje. Taką informację uzyskaliśmy m.in. od byłego prezesa zakładu Marka Czaprackiego i do tej pory można ją znaleźć na oficjalnej stronie grupy Animex" - napisała w czwartek oświadczeniu przesłanym PAP producent programu TVN Uwaga! Monika Szymborska.

    Przypomina ona, że "w 2003 r. Constar odebrał od Agencji Rynku Rolnego Puchar Prezesa za +dział mięsny-dla firmy Constar ze Starachowic za produkt pod marką Krakus+".  "Zaprzeczenie w tej kwestii traktujemy jako chęć wprowadzenia opinii publicznej w błąd" - dodaje Szymborska.

    Szpak odpiera zarzuty, argumentując, że zakłady nie wprowadzają nikogo w błąd. "Polityką pokryzysową Constaru jest przejrzystość i przywrócenie zaufania konsumentów" - powiedział.

    "Constar zawsze produkował Krakusa i nigdy nie twierdziliśmy, że jest inaczej. Zakłady sprzedawały i będą sprzedawały zarówno produkty Krakus, jak i inne produkty Constar. Nie została przeprowadzona żadna zmiana nazw jakiejkolwiek marki produkowanej w naszych zakładach" - zaznaczył.

    Zatrudniona przez Constar koordynatorka ds. mediów Tatiana Mindewicz-Puacz powiedziała PAP, że wędliny marek Constar i Krakus różnią się pod względem technologii produkcji, mają różne receptury (sposób wędzenia, czas leżakowania) i wytwarzane są z innego rodzaju mięsa. Różnią się też ceną. Pod marką Krakus można kupić  m.in. kiełbasę krakowską, krakowską suchą i kabanosy. Według Mindewicz-Puacz, szum medialny dotyczący produkcji Constaru może zaszkodzić marce Krakus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / TVN: Constar wprowadza producentów w błąd; Constar - zaprzecza