TVN dokupi 26 proc. platformy „n”

GN
opublikowano: 11-03-2009, 20:18

Giełdowa firma medialna odkupi od swego głównego akcjonariusza: ITI, 26 proc. akcji w spółce Neovision, która jest operatorem platformy cyfrowej „n”. Po transakcji TVN będzie kontrolowała 51  proc. Neovision.

TVN przejmuje kontrolę nad platformą cyfrową „n”. Zarząd poinformował o zawarciu umowy z ITI Media Group, który jest akcjonariuszem dominującym w TVN, o odkupieniu 26 proc. minus jedna akcja Neovision Holding, który przez spółkę zależna jest operatorem tej platformy. Tym samym udział TVN wzrośnie do 51 proc. Zapłaci za nie 46,2 mln EUR. Dodatkowo TVN niezwłocznie zapewni platformie „n” finansowanie w wysokości 25,1 mln EUR.
Zapłata za przejęty pakiet wzrośnie jeśli platforma „n” przekroczy plany na 2010 r., czyli 848 tys. klientów, ARPU powyżej 60,48 zł oraz przychody z abonamentu powyżej 555 mln zł. Wówczas ITI otrzyma 0,3214 EUR za każdy 1 zł przychodów ponad 555 mln zł, ale nie więcej niż 60 mln EUR.

Gdy w maju 2008 r. TVN poinformował o zamiarze przejęcia platformy „n” od swego akcjonariusza dominującego, ściągnął na siebie falę krytyki ekspertów i analityków.

GN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / TVN dokupi 26 proc. platformy „n”