TVN rośnie jak na drożdżach

  • Michał Błasiński
opublikowano: 27-11-2012, 00:00

Spółka dnia

Inwestorzy rzucili się na akcje medialnej spółki — w zeszłym tygodniu kurs urósł o 12 proc., a wczoraj wzrósł o następne 1,6 proc. Pomogły pozytywne rekomendacje — po okresie ich obniżania przyszedł czas na podnoszenie zaleceń. Dwie z trzech ostatnich brzmią „kupuj”, a wyceny sięgają nawet 9 zł. Wczoraj za akcje TVN płacono 7,84 zł.

Z fundamentalnego punktu widzenia zapał kupujących wspierają najnowsze dane finansowe — TVN pokazał stosunkowo dobre wyniki w III kwartale — firma osiągnęła w tym okresie 62 mln zł zysku netto, o 11 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków. Eksperci dostrzegają dbałość firmy o koszty — Waldemar Stachowiak z Ipopema Securities podkreśla przede wszystkim korzyści związane z redukcją zatrudnienia. Cieszą także oszczędności w obszarze kosztów administracyjnych oraz zarządu.

Analiza techniczna również wysyła pozytywne sygnały.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy walory poruszały się w trendzie bocznym w przedziale 6,50-7,48 zł. Szarża byków pozwoliła sforsować opór, co otwiera drogę do kontynuacji zwyżek przynajmniej do 8,50 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu