TVP kontynuuje zwolnienia grupowe

Presserwis
opublikowano: 20-10-2009, 08:08

Nowy zarząd TVP kontynuuje zwolnienia grupowe wprowadzone przez byłego p.o. prezesa TVP Piotra Farfała. Jak się dowiedział ”Presserwis”, wczoraj w ramach zwolnień grupowych wypowiedzenie dostał szef ”Teleexpressu” TVP 1 Krzysztof Juszczak. 

Nazwiska Juszczaka nie było na przekazanych związkom zawodowym w drugiej połowie sierpnia listach ok. 400 osób, które wytypowano do zwolnień. – Jestem zaskoczony tym wypowiedzeniem –mówi Krzysztof Juszczak.
Po objęciu władzy w Telewizji Polskiej p.o. prezes Bogusław Szwedo i p.o. członek zarządu Małgorzata Wiśnicka-Hińcza (oboje delegowani z rady nadzorczej) spotkali się z przedstawicielami działających w TVP związków zawodowych. Sprawę zwolnień grupowych miano zrewidować, m.in. sprawdzić, czy dobór osób, które mają stracić pracę, był właściwy.

– Potem prosiliśmy zarząd o informację, ile osób i na jakich stanowiskach zatrudniono od rozpoczęcia procedury zwolnień grupowych. Nie dostaliśmy jeszcze żadnej odpowiedzi – mówi Barbara Markowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Twórczych TVP Wizja, który jest w sporze zbiorowym z pracodawcą.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że kierownikiem redakcji ”Teleexpressu” zostanie Krzysztof Karwowski. Karwowski był zastępcą Jacka Karnowskiego, kiedy ten kierował ”Panoramą” TVP 2, a ostatnio przez dwa tygodnie szefem redakcji tego programu informacyjnego (w piątek kierownikiem ”Panoramy” został Jacek Skorus z TVP Katowice). (RUT)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / TVP kontynuuje zwolnienia grupowe