Twarde warunki dla stadionu Legii

PAP
04-09-2008, 07:50

Sześć imprez miejskich na Legii zamiast dwóch, wyższe opłaty od ITI za dzierżawę terenu. Czy to wystarczy, by radni zgodzili się na wydanie ponad 450 mln zł na budowę stadionu? - zastanawia się "Życie Warszawy".

Według gazety, ratusz zakończył renegocjację umowy ze spółką ITI, właścicielem Legii, (oraz stacji TVN i TVN24), która dzierżawi 6,5 hektara gruntu przy ul. Łazienkowskiej.

"ŻW" o zapisach nowej umowy dowiedziało się nieoficjalnie. Wiceprezydent Andrzej Jakubiak potwierdził, że rozmowy zakończono, ale ich efekty najpierw muszą poznać radni miasta. To od ich decyzji zależy, czy ratusz wybuduje dla klubu stadion za ponad 450 mln. zł.

Choć takie deklaracje składał jeszcze komisarz Kazimierz Marcinkiewicz, który wydzierżawił ITI grunt, to w lipcu inwestycja zawisła na włosku. Po rozstrzygnięciu przetargu na inwestycję okazało się, że zamiast planowanych 330 mln zł, które miasto miało wydać na obiekt, potrzeba 456 mln zł. Radni uzależnili zgodę na finansowanie budowy od renegocjacji umowy dzierżawy gruntu. Wskazywali, że ta obowiązująca jest dla miasta niekorzystna. Daje np. prawo stolicy do organizowania na stadionie tylko dwóch swoich imprez. A i czynsz jest niski. Rocznie do kasy miasta wpływa tylko 500 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Twarde warunki dla stadionu Legii