Twierdza Modlin w rękach dewelopera

ANP
opublikowano: 12-08-2013, 13:03

Dopiero dziewiąty przetarg organizowany przez Agencję Mienia Wojskowego (AMW) na sprzedaż Twierdzy Modlin przyniósł efekt.

Zobacz więcej

Widok na ruiny spichlerza należącego do Twierdzy Modlin (FOT. Wojsyl/Wikipedia Commons)

Zakup słynnego obiektu wylicytowała firma deweloperska. Jej nazwy na razie AMW nie ujawnia. Wiadomo, że zainteresowany był także inny podmiot reprezentowany przez dwie osoby fizyczne, które zapłaciły wadium.
To jednocześnie pierwszy przetarg, w którym pojawili się chętni na zakup obiektu.

Przypomnijmy, że AMW usiłowała sprzedać twierdzę od 2008 r. Wówczas cena wynosiła 220 mln zł. Z kolejnymi przetargami cena malała i w ostatnim postępowaniu wynosiła 35,7 mln zł. Kupujący otrzyma też 50 proc. bonifikaty, bo twierdza jest zabytkiem. Na razie nie wiadomo co powstanie na terenie liczącym 57,7 ha powierzchni i 59, 1 tys. mkw powierzchni użytkowej  i ile zainwestuje nowy właściciel. Pewne jest to, że dopuszczona jest zabudowa mieszkaniowa, biurowa, na potrzeby uczelni, usługowo-hotelowa. Teraz jest czas na ewentualne złożenie skargi, a później zostanie wyznaczony termin podpisania umowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Twierdza Modlin w rękach dewelopera