Twitter wypowiada wojnę botom

PAP/DI
opublikowano: 23-02-2018, 15:48
aktualizacja: 23-02-2018, 15:51

Twitter wypowiada wojnę zautomatyzowanym kontom i botom poprzez wprowadzenie zmian w strukturze API, redukującej aktywność serwisów pozwalających na masowe zamieszczanie w serwisie linków przez wiele kont za pośrednictwem zewnętrznego oprogramowania. Informacje podał francuski serwis technologiczny Numerama.

Zmiany, które wprowadza Twitter, w praktyce dla użytkowników serwisu oznaczają utrudnienia w korzystaniu z zewnętrznego oprogramowania służącego do kontrolowania wielu kont na Twitterze równocześnie. Dzięki tego rodzaju aplikacji można często również w zmasowany sposób wysyłać te same treści.

"Zmiany te są istotnym krokiem w stronę ograniczenia szkodliwej aktywności w serwisie, której celem często jest zaangażowanie w rzeczowe rozmowy na Twitterze, na przykład dotyczące wyborów demokratycznych w Ameryce i na całym świecie" - stwierdził we wpisie na swoim blogu szef działu odpowiedzialnego za prace nad API Twittera i zaufanie do produktu, Yoel Roth.

Twitter zastrzega jednak, że w zmiany przewidują wyjątek od ustalonych reguł.

"Jedynym wyjątkiem od regulacji działania automatycznych kont będą te, które służą do publikowania komunikatów meteorologicznych, alarmowych bądź innych ogłoszeń dotyczących działania służb miejskich i administracji - na przykład w sytuacjach kryzysowych takich, jak zagrożenie tsunami czy trzęsienia ziemi. Dla nich dozwolone będzie publikowanie treści na wielu kontach jednocześnie, z wykorzystaniem autoryzowanej aplikacji" - napisał Roth.

Nowe zasady działania zewnętrznego oprogramowania do obsługi Twittera są częścią szerzej zaplanowanej akcji, którą firma ogłosiła w styczniu jako odpowiedź na krytykę po tym, jak okazało się, że w 2016 roku platforma posłużyła Rosjanom do wywierania wpływu na wybory prezydenckie w USA.

Twitter potwierdził, że w serwisie działało ponad 50 tys. zautomatyzowanych kont kontrolowanych przez działające dla Kremla organizacje, których celem było sianie dezinformacji oraz rozpowszechnianie fałszywych, dzielących społeczeństwo informacji.

Jak oświadczyła w ubiegłym miesiącu firma, "od czerwca 2017 usunęliśmy ponad 220 tys. zewnętrznych aplikacji, które naruszały reguły działania naszego serwisu. Łącznie dzięki nim na Twitterze pojawiło się ponad 2,2 mld słabej jakości wpisów".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP/DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu