Twórca Google’a „kopał” ethereum

Marek Druś
opublikowano: 10-07-2018, 22:00

Sergey Brin, jeden z założycieli Google’a, ujawnił, że wraz z synem zajmował się „wykopywaniem” ethereum, drugiej pod względem wartości kryptowaluty.

Sergey Brin, jeden z założycieli Google’a, ujawnił, że wraz z synem zajmował się „wykopywaniem” ethereum, drugiej pod względem wartości kryptowaluty.

— Rok czy dwa lata temu syn upierał się, że potrzebujemy nowego komputera do gier. Powiedziałem mu, że aby mieć ten komputer, musimy wykopać kryptowalutę. Dlatego uruchomiliśmy koparkę ethereum i zarobiliśmy parę dolarów i centów — powiedział Sergey Brin podczas konferencji w Maroku poświęconej technologii blockchain.

Prezes Alphabetu, spółki macierzystej Google’a, którego majątek szacowany jest na 54 mld USD, był raczej zainteresowany sprawdzeniem w praktyce, czym są kryptowaluty niż ewentualnym zarobkiem. Dzięki temu odkrył potencjał technologii blockchain, który określił jako „nadzwyczajny”. Przyznał jednocześnie, że Google stracił okazję stania się pionierem w dziedzinie technologii blockchainu.

— Jeśli mam być uczciwy, to prawdopodobnie już straciliśmy okazję bycia na czele — powiedział, zaznaczając, iż Google X, innowacyjna komórka spółki, może zaangażować się w prace nad blockchainem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Twórca Google’a „kopał” ethereum