Tworzymy wartość dodaną

Dawid Jakubowicz, prezes zarządu CIECH SA
opublikowano: 12-03-2020, 22:00

Miesiąc temu CIECH obchodził 15-lecie swojego debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wydarzenie to zapewniło firmie miejsce w gronie wiodących polskich przedsiębiorstw i możliwości dalszego rozwoju. Od tego czasu CIECH bardzo się zmienił. Dziś jesteśmy jednym z największych polskich eksporterów i inwestorów zagranicznych. Tę mocną pozycję wśród polskich firm dodatkowo wzmocni realizowana właśnie przez nas największa inwestycja w historii grupy — budowa nowej warzelni soli w Niemczech.

Dawid Jakubowicz, prezes zarządu CIECH SA

Działamy w skali globalnej, ale pamiętamy o swoich polskich korzeniach. Jesteśmy dumni z bycia częścią polskiej giełdy i gospodarki. Chcemy tworzyć wartość dla niej i dla społeczności lokalnych, w których działamy. Dlatego zwróciliśmy się do EY, światowego lidera w zakresie usług profesjonalnych, z propozycją stworzenia kompleksowego raportu sprawdzającego wpływ naszej grupy na gospodarkę Polski oraz regionów, w których funkcjonują nasze zakłady.

Z raportu wynika, że działalność Grupy CIECH w znaczący sposób oddziałuje na gospodarkę Polski, zarówno poprzez działania bezpośrednie, jak i wpływ na wiele kluczowych branż przemysłu, których rozwój wspieramy. Przykładem jest produkcja szkła, do której niezbędnym surowcem jest produkowana przez CIECH soda kalcynowana.

Wieloletnia współpraca CIECH-u z hutami szkła pozwoliła stworzyć w tej części Europy istotny klaster produkcji i przetwórstwa szkła. W efekcie biznes ten wspierał w 2018 r. miejsca pracy dla ponad 86 tys. osób.

Sama Grupa CIECH wygenerowała, według wyliczeń EY Polska, 1,7 mld zł wartości dodanej (wkład grupy do PKB), 11,3 tys. miejsc pracy oraz 420 mln zł dochodów dla sektora finansów publicznych. Jest dla nas szczególnie ważne to, że znaczna część efektów ekonomicznych działalności CIECH-u generowana była w powiatach, w których zlokalizowane są nasze spółki — to prawie 1 mld zł wpływu na PKB oraz ponad 5 tys. miejsc pracy w okolicy naszych zakładów.

Dlatego dbamy o budowę zdrowych fundamentów do szybszego rozwoju Grupy CIECH w kolejnych latach, zmieniając się w nowoczesny, efektywny i zdywersyfikowany holding chemiczny, działający z korzyścią dla polskiej gospodarki i wielu jej kluczowych segmentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Jakubowicz, prezes zarządu CIECH SA

Polecane