Tydzień w USA rozpoczął się od spadków

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 19-02-2002, 16:19

Po wydłużonym weekendzie indeksy w USA rozpoczęły tydzień od spadków. Nie zdołały ich powstrzymać dobre dane z rynku nieruchomości oraz niezłe wyniki kwartalne Wal-Mart, największej sieci handlowej świata. Po piątkowych rewelacjach księgowych z IBM, inwestorzy ciągle sceptycznie podchodzą do zakupów akcji.

Wal-Mart podał wyniki zgodne z oczekiwaniami, ale kurs detalisty lekko spada. Przyczyną jest komentarz spółki, która dostrzega więcej klientów, ale średnie wydatki na jednego z nich nie sygnalizują ożywienia gospodarczego.

Nadal traci wycena IBM. Władze „Big Blue” obiecały, że będą ujawniać dokładniejsze raporty kwartalne. Tyle samo procent traci Cisco, który kontraktem o wartości 300 mln USD właśnie z IBM pobije swoją rekordową nie-rządową umowę.

Mocno spada kurs Cieny, producenta sprzętu telekomunikacyjnego, która w czwartek poda wyniki kwartalne. Rynek bez entuzjazmu przyjął informację o przejęciu spółki ONI Systems za 866 mln USD w akcjach.

Korekta nie ominęła Boeinga, producenta samolotów. Przyspieszyło ją obniżenie rekomendacji przez analityków CS First Boston. Rekomendacja „kupuj” z UBS Warburg wzmocniła za to notowania koncernu General Motors.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tydzień w USA rozpoczął się od spadków