Tylko dla firm, tylko dla e-usług

Grzegorz Stawicki
23-07-2009, 00:00

Mam pytanie dotyczące działania 8.1. Jestem zatrudniona na umowę o pracę, ale chcę założyć własną działalność gospodarczą — sklep internetowy. Byłaby to sprzedaż wysyłkowa. Czy mogę ubiegać się o tę dotację, czy jest ona przeznaczona dla osób bezrobotnych?

W ramach tego działania o dofinansowanie mogą ubiegać się tylko mikro- i mali przedsiębiorcy prowadzący działalność nie dłużej niż 12 miesięcy w momencie składania wniosku o dofinansowanie. O dofinansowanie mogą ubiegać się projekty polegające na świadczeniu usług drogą elektroniczną (tzw. e-usługi), w tym wytworzenie produktów cyfrowych niezbędnych do świadczenia tych usług. E-usługa polega na wysyłaniu i odbieraniu danych za pomocą systemów teleinformatycznych w publicznych sieciach telekomunikacyjnych, jest świadczona w sposób częściowo lub całkowicie zautomatyzowany.

Niestety, proponowana przez Panią działalność gospodarcza w formie sklepu internetowego, dostarczającego towary, których zamawianie i obsługa zamówienia odbywa się elektronicznie, nie jest e-usługą w rozumieniu powyższej definicji i nie kwalifikuje się do wsparcia w ramach działania Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1.

Grzegorz Stawicki

Specjalista ds. Rozliczeń, Europejskie Centrum Przedsiębiorczości

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Stawicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tylko dla firm, tylko dla e-usług